Menu

NÁŠ PROGRAM

Volební program Nového směru pro komunální volby v Liberci
5P pro Liberec

1. Přívětivý domov
2. Pořádek ve městě
3. Podpora sociálně slabých a dětí
4. Profesionální správa města
5. Přátelský Liberec

1. Přívětivý domov 

1. Pro snížení daně z nemovitosti a proti navyšování poplatků

Ekonomické problémy a zadlužení města nebudeme řešit na úkor občanů, snížíme daň z nemovitosti na předchozí úroveň, jsme proti zvyšování a zavádění dalších zbytečných poplatků, zdroje budeme hledat v úsporách v řízení města a jeho organizací.

2. Pro dostupné ceny tepla pro občany

I přesto, že město brání občanům v bytových domech se od Teplárny odpojit, každý rok klesá výroba tepla. Odpojují se všichni, kteří souhlas města nepotřebují. Snižování výroby má za následek růst cen tepla. Lokální kotelny a zdroje dokážou teplo vyrobit až o polovinu levněji. Neřešení situace vede k pomalému a neřízenému rozpadu centrálního vytápění. Proto podporujeme řízenou decentralizaci. Ta zajistí občanům, firmám a městu každý rok tisícikorunové úspory za teplo a teplou vodu.  Jsme proti tomu, aby město i nadále bránilo občanům odpojit se od Teplárny Liberec

3. Pro vyšší bezpečnost a více strážníků v problémových oblastech

Nejdůležitější je zajištění pořádku a bezpečnosti ve městě, ne šikanování řidičů za drobné přestupky. Posílíme rozpočet městské policie, posílíme hlídky v problémových oblastech. 

4. Pro živé centrum Liberce

Vrátit život do centra Liberce je úkolem na mnoho let. Co však můžeme udělat hned?  Prosadíme parkování v sobotu zdarma, ve všedních dnech prosadíme snížení ceny parkovného v centru města, zavedeme možnost elektronického placení parkovného, přesuneme farmářské trhy na Soukenné náměstí, zrušíme místní poplatky za zábor prostranství restauratérům a kavárníkům za zahrádky před jejich provozovnami.

5. Pro kulturní, sportovní a společenské aktivity

Budeme podporovat veškeré sportovní, kulturní i volnočasové iniciativy a aktivity pro děti a mládež. Chceme prosadit, aby si město neúčtovalo poplatky za obsazení veřejného prostranství při jejich pořádání.

zpátky nahoru

Vyhledat

Naši lidé

Zapojte se!


Naší prioritou je nezatěžovat kapsy občanů zvyšováním daní a místních poplatků, ale naopak hledat úspory ve vnitřním chodu magistrátu a příspěvkových organizacích města.


KE STAŽENÍ:

Přihláška do strany
Darovací smlouva


Projděte si veřejné dokumenty NOS. Tuto sekci pravidelně rozšiřujeme o nové materiály.

Články