Menu

NÁŠ PROGRAM

Volební program Nového směru pro komunální volby v Liberci
5P pro Liberec

1. Přívětivý domov
2. Pořádek ve městě
3. Podpora sociálně slabých a dětí
4. Profesionální správa města
5. Přátelský Liberec

2. Pořádek ve městě

1. Pro běžné opravy chodníků a ulic

Nechceme stavět vzdušné zámky a utrácet miliony korun za drahé projekty, dáme přednost běžným věcem, opraveným cestám a chodníkům kolem domů, na sídlištích i v okrajových částech města. Zlepšíme i žalostný stav silnic v majetku města.

2. Pro větší zapojení Technických služeb města Liberce do oprav komunikací

Není nutné na opravy komunikací najímat cizí soukromé firmy. Liberečané si nepřejí privatizaci podniku Technické služby města Liberce. Prosadíme proto jejich větší zapojení do prací pro magistrát.

3. Pro lepší péči o veřejná prostranství

Zajistíme lepší úklid veřejných prostranství. Zapojíme do nich více podnik Technických služeb nebo i obecně prospěšnou společnost Komunitní práce Liberec. Zlepšíme estetickou tvář města, postaráme se, aby zmizely nelegální reklamy na veřejném majetku

4. Proti diskriminaci některých čtvrtí města

Využití finančních zdrojů města by mělo být rovnoměrné ve všech čtvrtích města. Nedopustíme, aby se na některé části města zapomínalo při rozvoji, nutných opravách i při obnově městského majetku.

5. Pro širokou diskuzi o podobě veřejných prostranství

V případech, kdy půjde o rozsáhlé změny podoby libereckých náměstí, parků nebo jiných veřejných míst, jsme pro rozsáhlou odbornou i laickou diskuzi.

zpátky nahoru

Vyhledat

Naši lidé

Zapojte se!


Naší prioritou je nezatěžovat kapsy občanů zvyšováním daní a místních poplatků, ale naopak hledat úspory ve vnitřním chodu magistrátu a příspěvkových organizacích města.


KE STAŽENÍ:

Přihláška do strany
Darovací smlouva


Projděte si veřejné dokumenty NOS. Tuto sekci pravidelně rozšiřujeme o nové materiály.

Články