Menu

V Liberci vznikla nová politická strana

Liberecký radní Černý založil Nový směr (NOS)

Liberec 30. 9. 2013 Na začátku září tohoto roku proběhla ustavující konference nové politické strany, která přijala název Nový směr a používá snadno zapamatovatelnou zkratku NOS.

Jejími zakladateli jsou liberecký radní a předseda finančního výboru Ing. Mgr. Petr Černý a liberecký zastupitel Ing. Milan Šulc. Oba také byli zvoleni do vedení nově vzniklé strany, Černý se stal jejím předsedou a Šulc prvním místopředsedou.

Přestože se chce Nový směr zaměřit v Liberci zejména na komunální volby, které proběhnou příští rok na podzim, přijali členové strany nabídku kandidovat v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny za Stranu soukromníků ČR, se kterou je spojuje středopravá politická orientace a společné body programu. „Vzhledem k termínu předčasných voleb nebylo v našich silách v tak krátké době postavit kvalitní kandidátky ve všech krajích v republice, proto jsme využili nabídky Strany soukromníků a v několika krajích posílili jejich kandidátky. Jako živnostníkovi je mi program této strany velmi blízký“, řekl o spolupráci obou stran místopředseda NOSu Ing. Milan Šulc, trojka kandidátky do Poslanecké sněmovny v Libereckém kraji.

V současné době začíná Nový směr působit také za hranicemi Libereckého kraje, první členy získává nejen v Čechách, ale i na Moravě. Přesto je hlavním cílem strany úspěch v komunálních volbách v Liberci v příštím roce. „Budujeme silný tým pro nadcházející volby, postavený zejména z odborníků, protože dlouhodobý problém liberecké radnice je zejména nedostatek odbornosti politické reprezentace města a klíčových úředníků. Naší prioritou je nezatěžovat kapsy občanů zvyšováním daní a místních poplatků, ale naopak hledat úspory ve vnitřním chodu magistrátu a příspěvkových organizacích města“, poodhaluje stěžejní body programu do komunálních voleb v roce 2014 předseda strany Ing. Mgr. Petr Černý.

Obecné info:Politickou stranu Nový směr zaregistrovalo Ministerstvo vnitra v červnu 2013 poté, co přípravný výbor nasbíral více než 1000 podpisů nutných pro založení strany. Jejím předsedou byl na ustavující konferenci strany dne 4. září 2013 zvolen Ing. Mgr. Petr Černý, který je v současné době libereckým radním a zastupitelem (zvolen za VV) a předsedou finančního výboru. Černý je zaměstnán jako předseda představenstva a ředitel Stavebního bytového družstva Sever a je znám zejména svým bojem proti vysokým cenám tepla z liberecké Teplárny. Nově vzniklá strana chce uspět zejména v komunálních volbách v Liberci, ale už v současné době vznikají nové kluby této strany v dalších regionech ČR. Místa na kandidátkách chce strana nabídnout i nestraníkům z řad odborné veřejnosti.

Kontakt: Ing. Mgr. Petr Černý, tel. 777 733 151, E mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , www.strananos.cz

zpátky nahoru

Vyhledat

Naši lidé

Zapojte se!


Naší prioritou je nezatěžovat kapsy občanů zvyšováním daní a místních poplatků, ale naopak hledat úspory ve vnitřním chodu magistrátu a příspěvkových organizacích města.


KE STAŽENÍ:

Přihláška do strany
Darovací smlouva


Projděte si veřejné dokumenty NOS. Tuto sekci pravidelně rozšiřujeme o nové materiály.

Články

Dopis voličům

úterý, 07 říjen 2014

Podporujeme stranu Nový směr

neděle, 05 říjen 2014