Menu

Radní Černý: Pro staré problémy nabízíme nová řešení

Do komunálních voleb v Liberci zasáhne politická strana Nový směr. Založil ji zastupitel Petr Černý

Liberec  -  Radní Petr Černý, který dlouhodobě bojuje proti předraženému teplu v Liberci, sesbíral více než tisíc podpisů a díky této podpoře založil politickou stranu Nový směr. Sdružil v ní odborníky, s jejichž podporou chce výrazně zasáhnout do podzimních komunálních voleb pod Ještědem.  

„Jde nám o to najít úspory ve vnitřním chodu magistrátu a jeho příspěvkových organizacích města, namísto dalšího zbytečného zatěžování kapes občanů. Například zvyšováním daní a místních poplatků,“ uvedl Černý, předseda nového uskupení. Prvním místopředsedou strany je další zastupitel - Milan Šulc, profesí znalec v oboru staveb. V současné době je členem kontrolního výboru zastupitelstva a upozornil například na problémy s předraženou výstavbou kontejnerové mateřské školy v ul. F.L.Věka.

Liberecké uskupení získalo do čela své kandidátky i zcela nové politické tváře. Třetí místo komunální kandidátky obsadí živnostník Tomáš Hnízdil, který se ve volném čase věnuje práci s mládeží. Je místopředsedou Jednoty Československé obce legionářské v Libereckém kraji. Čtyřkou kandidátky je Michal Bezucha, bytový manažer, specialista dotačních programů pro bytové domy a aktivní florbalista. Působí jako kapitán úspěšného týmu libereckých Rebelů a rozhodčí pro celostátní soutěže České florbalové unie.

Radní Černý sedí v zastupitelstvu od roku 2010. Dostal se tam jako jednička Věcí veřejných, ale po roce spolu s ostatními „véčkaři“ stranu opustil. V současné době vede Klub nezávislých zastupitelů a prestižní finanční výbor města. Současně řídí Stavební bytové družstvo SEVER, které je největším regionálním správcem bytů. „Proti vysokým cenám tepla z liberecké teplárny bojuji od roku 2005, právě tento problém a další zbytečné poplatky mě přivedly do liberecké politiky, “ připomíná.

Nový směr má samostatnou registraci od loňského podzimu a mohl by působit celostátně. V současné době si ale takové ambice nedělá. Prvořadý je pro něj úspěch v komunálních volbách v Liberci. Černý je lídrem kandidátky na primátora.  „Program a zbývající odborníky naší kandidátky, protože ti radnici chybí především, představíme před prázdninami,“ upřesňuje.

 

Další informace:

Petr Černý

Tel:  777 733 151

V Liberci  9.června 2014

zpátky nahoru

Vyhledat

Naši lidé

Zapojte se!


Naší prioritou je nezatěžovat kapsy občanů zvyšováním daní a místních poplatků, ale naopak hledat úspory ve vnitřním chodu magistrátu a příspěvkových organizacích města.


KE STAŽENÍ:

Přihláška do strany
Darovací smlouva


Projděte si veřejné dokumenty NOS. Tuto sekci pravidelně rozšiřujeme o nové materiály.

Články